សិស្សានុសិស្សមួយក្រុមនៃ អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ (Pour un Sourire d’Enfant) ថ្មីៗនេះបានមកកាន់ការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ ប្រេដ ក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចស្ដីអំពីគោលដៅការងារដែលពួកគេចង់ធ្វើនាពេលអនាគត។
អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលប្រទេសបារាំងដែលមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីល្បាញក្នុងការជួយកុមារកម្ពុជាដែលមានជីវភាពក្រីក្រ ហើយបានធ្វើប្រតិបត្តិការនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រតាំងពីឆ្នាំ 1996 ដើម្បីជួយកុមារឲ្យរួចផុតពីភាពទុគ៌ត តាមរយៈការផ្តល់នូវការអប់រំដ៏ល្អ និងជួយពួកគេក្នុងការស្វែងរកការងារដែលមានជំនាញ និងប្រាក់ខែល្អសមរម្យ។
ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា បានចាប់ដៃគូជាមួយ អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារដោយ ផ្តល់កម្មសិក្សាដល់សិស្សានុសិស្ស និងដំណើរទស្សនកិច្ចនៅថ្ងៃទី 26 ខែ មេសា ឆ្នាំ 2024 ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងជួយយុវវ័យដើម្បីសម្រេចចិត្តលើប្រភេទការងារដែលពួកគេចង់ធ្វើនៅថ្ងៃអនាគត។
សិស្សានុសិស្សបានទទួលបទបង្ហាញជាច្រើនពីក្រុមការងាររបស់ធនាគារដូចជា ផ្នែកធនធានមនុស្ស ផ្នែកសវនកម្មផ្ទៃក្នុង ផ្នែកបណ្តាញសាខា ផ្នែកធនាគារហិរញ្ញវត្ថុ និងផ្នែករដ្ឋបាលហិរញ្ញវត្ថុ ដែលឥឡូវនេះសិស្សានុសិស្សទទួលបានចំណេះដឹងដែលពួកគេត្រូវការ ប្រសិនបើពួកគេចង់ប្រកបអាជីពការងារក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនាពេលអនាគត។
លោក Nicolas Hollanders នាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ប្រេដ បានមានប្រសាសន៍ថា “បទពិសោធន៍បែបនេះពិតជាមានសារៈសំខាន់ណាស់។ អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ នាំមកនូវក្តីសង្ឃឹមយ៉ាងពិតប្រាកដសម្រាប់អនាគតនៃកុមារទាំងនេះ និងជួយផ្លាស់ប្តូរជីវិតរបស់ពួកគេ។ វាជាកិត្តិយសសម្រាប់ក្រុមការងាររបស់យើងខ្ញុំដែលបានក្លាយជាផ្នែកមួយនៃដំណើរការនេះ ក៏ដូចជាផ្តល់ទិសដៅដ៏ចាំបាច់ទៅកាន់យុវវ័យជំនាន់ក្រោយ នៅពេលពួកគេធ្វើការពិចារណាលើតម្រូវការការងារក្នុងបរិយាកាសវិជ្ជាជីវៈដូចជាធនាគាររបស់យើងខ្ញុំ។ ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា នឹងខិតខំជានិច្ចដើម្បីគាំទ្រការផ្ដល់ឱកាសស្មើៗគ្នា»។
សិស្សានុសិស្សរបស់អង្គការដើម្បីភាពញញឹមនៃកុមារ (Pour un Sourire d’Enfant) បានជួបជាមួយក្រុមការងាររបស់ធនាគារ ប្រេដខេមបូឌា។

Students look to the future - BRED Bank Cambodia
A group of students from PSE School (Pour un Sourire d’Enfant) recently visited BRED Bank’s Head Office to take a closer look at the kind of work they hope to do in the future.
The French NGO has a great reputation for helping under-privileged Cambodian children and has been working in the Kingdom since 1996 to help children escape from destitution by providing them with an excellent education and helping them to find skilled and well-paid jobs.
BRED Bank Cambodia has already partnered with PSE to offer internships to students from the school and the visit on 26 April 2024 was designed to help the young people to decide on the type of work they want to pursue in the future.
Having received a range of presentations from members of the bank’s HR, Internal Audit, Branch Network, Finance Banking and Finance Administration teams, the students now have a better idea of what is required of them if they wish to pursue careers in the finance sector in the future.
“Experiences like this are extremely valuable,” said BRED Bank CEO, Mr. Nicolas Hollanders. “PSE brings real hope for the future to these children and helps to turn their lives around. It was an honour for our team to be able to be part of that journey and provide the young people with the direction they need as they consider the demands of working in a professional environment like our bank. BRED Bank Cambodia will always strive to promote equal opportunities.”