និសិ្សតចូលរួមសិក្ខាសាលាអំពីការស្នើសុំកម្ចី  - BRED Bank Cambodia
និស្សិតមកពីវិទ្យាស្ថានកំពូលមួយរបស់ប្រទេសកម្ពុជាបានចូលរួមសិក្ខាសាលានៅធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា នាថ្ងៃទី 6 ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ 2024 ដើម្បីស្វែងយល់អំពីបច្ចេកទេស និងនីតិវិធីនៃការផ្តល់ប្រាក់កម្ចីជាច្រើនប្រភេទដែលបានប្រើប្រាស់ក្នុងធនាគារសម័យទំនើប។
និស្សិត 15 នាក់មកពីវិទ្យាស្ថាន CamEd រួមជាមួយនិសិត្ស 100 នាក់ផ្សេងទៀតដែលត្រូវបានចូលរួមតាមប្រព័ន្ធអ៊ីនធើណិត ដើម្បីស្តាប់សិក្ខាសាលាដែលធ្វើបទបង្ហាញដោយកញ្ញា វុទ្ធ ដាលីយ៉ា ជំនួយការប្រធានផ្នែកឥណទានរបស់អាជីវកម្មតូច និងមធ្យមនៃធនាគារ ប្រេដ ។
ក្នុងនោះដែរក៏មានការបើកសិក្ខាសិលាដោយការថ្លែងសុន្ទរកថារបស់លោកសាស្រ្តាចារ្យ ហូ វិរ៉ាបុទ្ធ ហើយនិស្សិតក៏មានឱកាសសួរសំណួរទៅកាន់ក្រុមការងារធនាគារ ប្រេដនិងបានចុះទស្សនាការិយាល័យនានា ដើម្បីឲ្យពួកគេកាន់តែយល់ច្បាស់អំពីវិស័យការងារនៅក្នុងបរិបទធនាគារ។
កញ្ញា សរ រ័ត្ន អមរា នាយកផ្នែកធនធានមនុស្សនៃធនាគារ ប្រេដ បានមានប្រសាសន៍ថា “ការចុះទស្សនកិច្ចបែបនេះគឺជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់នៃការរួមចំណែករបស់ពួកយើងចំពោះសង្គមកម្ពុជា”។ កញ្ញាបានបន្ដទៀតថា “ការចែករំលែកអំពីវិជ្ជាជីវៈរបស់ពួកយើងគឺការជួយឲ្យនិស្សិតមានការយល់ដឹងកាន់តែច្បាស់អំពីបរិបទការងារនៅក្នុងសេវាហិរញ្ញវត្ថុសម័យទំនើប ហើយអ្នកជំនាញរបស់ពួកយើងអាចចែករំលែកចំណេះដឹងរបស់ពួកគេជាមួយយុវជនដែលមានបំណងសិក្សាបន្ថែមទៀត”។
រូបភាពរបស់យើងខ្ញុំបានបង្ហាញពីសកម្មភាពនិស្សិតដែលបានចូលរួមនៅថ្ងៃនោះ រួមជាមួយលោកសាស្ត្រាចារ្យ ហូ វិរ៉ាបុទ្ធ លោក ឆន សាគីណា នាយកផ្នែកឥណទាន កញ្ញា សរ រ័ត្ន អមរា នាយកផ្នែកធនធានមនុស្ស និងកញ្ញា វុទ្ធ ដាលីយ៉ា ជំនួយការប្រធានផ្នែកឥណទានរបស់អាជីវកម្មតូច និងមធ្យម។

Students from one of Cambodia’s top business schools attended a seminar at BRED Bank Cambodia on 6 September 2024 to learn about the many lending techniques and procedures employed in modern banking.
The 15 students from CamEd Business School were joined by 100 others online to hear the seminar which was presented by Ms. Vuth Daliya, Assistant Manager in BRED Bank’s Credit RSME team.
As well as opening remarks from the school’s Professor Ho Varabott, the students also had a chance to ask questions of the BRED Bank team and took a tour of the offices to give them a better sense of what it means to work in a banking environment.
“Visits like these are an important part of our contribution to Cambodian society,” said Ms. Rath Amara Sar, BRED’s Head of HR. “Our professional insight gives students a better understanding of what it means to work in a modern financial services environment and our experts are able to share their knowledge with young people who are eager to learn.”
Our picture shows the students who attended on the day alongside Professor Ho Varabott, Mr. Chor Sakhina, Head of Credit Team, Ms. Rath Amara Sar, Head of HR and Ms. Vuth Daliya, Assistant Manager, Credit RSME.