យុវជនជាង 400 នាក់បានចូលរួមពិព័រណ៍ការងារដែលរៀបចំដោយអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលរបស់ប្រទេសបារាំង Pour Un Sourire d’Enfant (PSE) ដែលមានប្រវត្តិក្នុងការជួយដល់យុវជនដែលជួបការលំបាកជាយូរណាស់មកហើយ។
កម្មវិធីពិព័រណ៍ដែលមានការចូលរួមពីក្រុមហ៊ុនជាង 77 រួមទាំងក្រុមការងារផ្នែកធនធានមនុស្សពីធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា ដែលពិព័រណ៍នេះបានផ្តល់ជូននិស្សិតនូវឱកាសដ៏ល្អបំផុតក្នុងការភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយនិយោជកដែលនឹងអាចផ្តល់ការចុះកម្មសិក្សា និងឱកាសការងារយ៉ាងពិតប្រាកដ។
កញ្ញា សរ រ័ត្ន អមរា នាយកផ្នែកធនធានមនុស្សនៃធនាគារ ប្រេដ បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងខ្ញុំរីករាយដែលបានចូលរួមក្នុងការផ្តួចផ្តើមគំនិតដ៏ល្អនេះ”។ គាត់បានបន្ដទៀតថា “និស្សិតជាច្រើនចាប់អារម្មណ៍លើអាជីពក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ហើយយើងខ្ញុំក៏អាចផ្តល់ជូននូវកម្មវិធីចុះកម្មសិក្សាដ៏ល្អមួយសម្រាប់បេក្ខជនដែលស័ក្ដិសម “។
ក្រុមការងារធនាគារ ប្រេដ ទទួលបានបេក្ខជនចុះឈ្មោះជាច្រើននៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ ហើយឥឡូវនេះពួកយើងនឹងរៀបចំការសម្ភាសន៍ជាផ្លូវការមុនពេលចាត់តាំងមុខតំណែងដែលសមស្របជាមួយបុគ្គលដែលមានសមត្ថភាពណាមួយ។
កញ្ញាក៏មានប្រសាសន៍ថា “ពិព័រណ៍ការងារគឺជាកម្មវិធីដ៏អស្ចារ្យមួយទៀតដែលអង្គការ PSE បានធ្វើនៅប្រទេសកម្ពុជា”។ កញ្ញាបន្ដទៀតថា “យើងខ្ញុំរីករាយដែលបានចូលរួមជាផ្នែកមួយ ហើយថែមទាំងផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ការងារដ៏មានតម្លៃ និងឱកាសការងារយ៉ាងពិតប្រាកដដល់យុវជន ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងសម្រាប់ជីវិតរបស់ពួកគេ”។

Students bank on a bright future
More than 400 young people attended a career fair hosted by the French NGO, Pour Un Sourire d’Enfant (PSE), which has a long history of helping disadvantaged young people.
The fair, which was attended by 77 companies, including the HR Team from BRED Bank Cambodia, gave the students a great opportunity to connect with potential employers offering internships and real job opportunities.
“We were delighted to be involved in this excellent initiative,” said Rath Amara SAR, BRED’s Head of HR. “Many of the students are interested in following a career in the financial services sector and we’re able to offer excellent job opportunities to the right candidates.”
The BRED Bank team signed up a number of potential candidates at the event and will now organise formal interviews before offering positions to suitably qualified individuals.
“The careers fair is another great example of the very valuable work that PSE does in Cambodia,” said Rath Amara SAR. “We’re delighted to have been part of it and also to deliver valuable work experience and real job opportunities to young people who have worked hard to turn their lives around.”