ធនាគារ ប្រេដ ប៊ែង (ខេមបូឌា) បានធ្វើការតែងតាំងលោក Nicolas Hollanders ជានាយកប្រតិបត្តិថ្មី។ លោកទទួលស្នងតំណែងបន្តពីលោក Guillaume Perdon ដែលកាន់តំណែងនេះតាំងពីការបើកសម្ពោធធនាគារដំបូងនៅឆ្នាំ ២០១៧ មកម្ល៉េះ។
លោក Hollanders មានពិសោធន៍ការងារជាមួយធនាគារ BRED Group អស់រយៈពេលជាង ១៨ ឆ្នាំមកហើយ ដោយលោកចាប់ផ្ដើមតាំងពីងារជាបុគ្គលិកធនាគារ រហូតឡើងមុខតំណែងជាបន្តបន្ទាប់ទូទាំងសាខានានា និងតំណែងគ្រប់គ្រងផ្សេងៗនៅក្នុងធនាគារ។
គាត់ចំណាយពេលប្រាំឆ្នាំជានាយកប្រចាំតំបន់ ទទួលមើលការខុសត្រូវដំណើរការធនាគារ នៅប្រជុំកោះ Guadeloupe។ ថ្មីៗនេះ គាត់កាន់តួនាទីជាអគ្គនាយករងអន្តរជាតិនៅក្នុងធនាគារ ដោយមានទទួលរៀបចំចាត់ចែងបណ្ដាញនៃបុត្រសម្ព័ន្ធធនាគារ។
លោក Hollanders មានបទពិសោធន៍ច្រើនជាមួយក្រុមការងារថ្មី ដោយសារគាត់បានកាន់តំណែងជាអធិបតីជាមួយធនាគារ ប្រេដ ប៊ែង (ខេមបូឌា) តាំងពីឆ្នាំទៅ។
លោក Hollanders បានលើកឡើងថា៖ “ខ្ញុំសប្បាយរីករាយជាក្រៃលែងជាមួយតំណែងថ្មីជានាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ប្រេដ ប៊ែង (ខេមបូឌា)។ វាជាឱកាសដ៏ល្អ អស្ចារ្យសម្រាប់ខ្ញុំផ្ទាល់ ក៏ដូចជាគ្រួសាររបស់ខ្ញុំ ដែលបានមករស់នៅក្នុងប្រទេស ដែលកំពុងមានការអភវឌ្ឍន៍យ៉ាងឆាប់រហ័សនេះ។”
គាត់ក៏បានបន្ថែមដែរថា៖ “ កម្ពុជាគឺជាប្រទេស ដែលពោរពេញទៅដោយសក្ដានុពលខ្ពស់ ហើយខ្ញុំមានក្ដីរំភើបឥតឧបមា ដែលធនាគារយើងជាបេះដូងនៃការអភិវឌ្ឍន៍របស់ប្រទេសកម្ពុជា។ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ ធនាគារយើងនឹងនាំមកនូវស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតសម្រាប់អតិថិជនទាំងអស់របស់យើង ទាំងផ្នែកអាជីវកម្ម និងផ្នែកបុគ្គល។ ខ្ញុំទទួលគ្រប់គ្រងបន្ទាប់នូវក្រុមការងារ ដែលពោរពេញទៅដោយទេពកោសល្យប៉ិនប្រសប់ ព្រមទាំងផែនការរីកចម្រើនយ៉ាងច្បាស់លាស់រួចជាស្រេច ដែលនេះអាចជម្រុញធនាគារយើងឲ្យមានភាពរឹងមាំនាពេលអនាគត។”
នាយកប្រតិបត្តិដែលនឹងចេញពីតំណែង លោក Guillaume Perdon នឹងធ្វើការណែនាំអ្នកស្នងតំណែងរបស់គាត់ ទៅកាន់អតិថិជន រួមទាំងសមាជិកក្រុមការងារនៃធនាគារនៅកម្ពុជា ក្នុងខណៈកិច្ចប្រគល់ជូន រយៈពេលពីរសប្ដាហ៍នៃខែកញ្ញានេះ។
លោក Perdon ដែលនឹងត្រលប់ទៅទីក្រុង ប៉ារីស វិញដើម្បីកាន់តួនាទីតួនាទីថ្នាក់អន្តរជាតិថ្មីជាមួយធនាគារ BRED Group បានលើកឡើងថា៖ “ខ្ញុំពិតជាគិតថាគ្មាននរណាម្នាក់ ដែលសមនឹងទទួលតំណែងជានាយកប្រតិបត្តិក្រៅពីគាត់ទេ។ Nicolas ជាបុគ្គលិកធនាគារដ៏ឆ្នើមម្នាក់ ដែលពោរពេញទៅដោយបទពិសោធន៍ និងទេពកោសល្យខ្ពស់សម្រាប់ដឹកនាំធនាគារ ប្រេដ ប៊ែង (ខេមបូឌា) ឲ្យកាន់តែប្រសើរជាងមុន។ ខ្ញុំពិតជាមានសំណាងដែលបានធ្វើការជាមួយក្រុមការងារដ៏អស្ចារ្យនៅកម្ពុជា ហើយខ្ញុំជឿថាធនាគារយើងនឹងបន្តរីកចម្រើនទៅមុខជាមិនខាន។ ខ្ញុំទន្ទឹងរង់ចាំពេលដែលខ្ញុំអាចមកលេងកម្ពុជាវិញ ក្នុងពេលឆាប់ៗនេះ ក្រោយពីឡើងកាន់តួនាទីថ្មីនៅធនាគារ BRED Group។”

BRED Bank Cambodia has appointed Mr. Nicolas Hollanders as its new Chief Executive Officer. He replaces Mr. Guillaume Perdon, who has led the bank since its launch in 2017.
Mr. Hollanders has spent over 18 years in a variety of roles within the BRED Group, starting as a teller and working his way through various branch and corporate management posts. He spent five years as Regional Director overseeing BRED’s operations in Guadeloupe and, most recently, has been International Deputy Director for the Group, running their network of subsidiaries.
Mr. Hollanders knows his new team well – having chaired BRED Bank Cambodia for the last year.
“I am delighted to be taking up my new post as the Chief Executive Officer of BRED Bank Cambodia,” said Mr. Hollanders. “It’s a fabulous opportunity for me and my family to come and live in this wonderful, rapidly developing country.
“Cambodia has so much potential and I am excited that our bank is at the heart of its development – bringing the highest standards to all our customers, both business and personal,” he added.
“I am inheriting a wonderful, talented team with a clear growth plan that will see us go from strength to strength in the years ahead.”
Outgoing CEO, Guillaume Perdon will introduce his successor to many customers and members of the Kingdom’s banking fraternity during a two-week handover period in September. “I really can’t think of anyone better to succeed me as CEO. Nicolas is an exceptional banker with the experience and the ability to take BRED Bank Cambodia forward,” said Mr. Perdon, who is returning to Paris to take up a new, international role within BRED Group. “I’ve been fortunate to work with a great team here in Cambodia and I know that our bank will continue to go from strength to strength. I am looking forward to visit again soon in my new role with BRED Group.”