នាយកប្រតិបត្តិរងនៃធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា នឹងចូលបម្រើការជាមួយធនាគារ ហត្ថា - BRED Bank Cambodia
លោក មិន សុផា អគ្គនាយករងរបស់ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា គ្រោងនឹងលាលែងពីតំណែង បន្ទាប់ពីបម្រើការអស់រយៈពេលប្រាំពីរឆ្នាំកន្លះជាមួយធនាគារ ហើយបន្ទាប់មកលោកនឹងចូលបម្រើការជានាយកប្រតិបត្តិនៅធនាគារ ហត្ថា នៅចុងខែមិថុនានេះ។
លោក សុផា បានមានប្រសាសន៍ថា “ការជួយកសាងធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា ឲ្យក្លាយជាសមាជិកដ៏មានឥទ្ធិពលនៅក្នុងវិស័យធនាគាររបស់ប្រទេសកម្ពុជាគឺពិតជាមានភាពលំបាក ប៉ុន្ដែក៏ទទួលបានលទ្ធផលជាទីគាប់ចិត្តមកវិញ។”
គាត់ក៏បានមានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំបានអភិវឌ្ឍខ្លួន ក៏ដូចជាទទួលបានបទពិសោធន៍ជាច្រើននៅក្នុងតួនាទីជានាយកប្រតិបត្តិរងនេះ ហើយខ្ញុំមានអារម្មណ៍ថាខ្ញុំបានត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ហើយដើម្បីឈានទៅរកភាពប្រកួតប្រជែងថ្មី ដែលជាការកាន់តំណែងនាយកប្រតិបត្តិ។”
នាយកប្រតិបត្តិធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា លោក Nicolas Hollanders បានមានប្រសាសន៍ថា “សុផា បានចូលរួមចំណែកយ៉ាងធំធេងក្នុងការបង្កើតធនាគាររបស់យើងខ្ញុំ។ ពួកយើងពិតជាមានមោទនភាព​ណាស់ចំពោះគាត់ ហើយគាត់បានចាកចេញទៅជាមួយនឹងការជូនពរពីក្រុមការងារទាំងអស់់នៅធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា ដោយពួកយើងបានផ្ដល់តម្លៃលើវិជ្ជាជីវៈ និងចំណងមិត្តភាពរបស់គាត់។”

BRED Bank Cambodia Deputy Chief Executive Officer, Mr. MIN Sopha, is leaving his post after seven and a half years with the bank to become Chief Executive Officer at Hattha Bank in late June.
“My time helping to develop BRED Bank Cambodia as a strong member of the Kingdom’s banking sector has been intense and rewarding,” said Mr. Sopha.
“Having developed much experience as Deputy CEO of BRED Bank Cambodia, I feel I’m ready to step up to a new personal challenge as CEO,” he said.
BRED Bank Cambodia CEO, Mr. Nicolas Hollanders said, “I thank Sopha for his contribution to establishing our bank. We are very proud of him and he leaves with the best wishes of everyone at BRED Bank Cambodia where we value his professionalism and friendship.”