នាយកប្រតិបត្តិអន្តរជាតិរបស់ធនាគារ BRED Banque Populaire លោក Stéphane Mangiavacca បានចូលរួមជាមួយគណៈប្រតិភូនៃក្រុមហ៊ុនបារាំងផ្សេងទៀតបានជួបជាមួយមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់នៃរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា រួមទាំងលោកនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់លោក Olivier Becht រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូនៃក្រសួងអឺរ៉ុប និងការបរទេស ទទួលបន្ទុកពាណិជ្ជកម្មក្រៅប្រទេស ការទាក់ទាញផ្នែកសេដ្ឋកិច្ច និងជនជាតិបារាំងនៅបរទេស។
លោក François Corbin តំណាងពិសេសរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសបារាំង ទទួលបន្ទុកទំនាក់ទំនង សេដ្ឋកិច្ចជាមួយបណ្តាប្រទេសអាស៊ាន និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាបារាំង-កម្ពុជានៅសហព័ន្ធនិយោជកបារាំងអន្តរជាតិ (MEDEF International) បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំជាបន្តបន្ទាប់ ដែលអនុញ្ញាតឲ្យគណៈប្រតិភូបានជ្រាបអំពីគម្រោងសំខាន់ៗសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ខណៈពេលដែលអនុញ្ញាតឲ្យភាគីទាំងពីរស្វែងយល់ពីរបៀបក្រុមហ៊ុនបារាំងអាចចូលរួមសហការដើម្បីពង្រីកវិស័យពាណិជ្ជកម្មដែលផ្តល់ផលប្រយោជន៍ទៅកាន់ប្រទេសទាំងសងខាង។
ការបិទកិច្ចប្រជុំនេះបានធ្វើឡើងនៅវិមានសន្តិភាព ដែលលោកនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន ថ្លែង សុន្ទរកថាខ្លីៗ ព្រមទាំងបានឆ្លើយសំណួរជាច្រើនរបស់ក្រុមហ៊ុនបារាំងដែលមានវត្តមាននៅទីនោះ។ លោកក៏បានអញ្ជើញពួកគេមកបើកអាជីវកម្មបន្ថែមទៀតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ទន្ទឹមនឹងពេលដែលផលិតផល និងសេវាកម្មរបស់ពួកគេមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីល្បាញរួចទៅហើយ។
លោក Stéphane Mangiavacca មានប្រសាសន៍ថា “គណៈប្រតិភូបានបង្ហាញនូវឱកាសដ៏សំខាន់មួយសម្រាប់យើងខ្ញុំក្នុងការកសាងទំនាក់ទំនងដ៏រឹងមាំរវាងប្រទេសបារាំង និងកម្ពុជា។ “តាមទស្សនៈរបស់ក្រុមហ៊ុន BRED Group យើងប្តេជ្ញាយ៉ាងមុតមាំចំពោះព្រះរាជាណាចក្រ និងការអភិវឌ្ឍន៍ សេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសនេះផ្ទាល់ ដែលយើងខ្ញុំនឹងបន្តគាំទ្រវិស័យពាណិជ្ជកម្មរវាងប្រទេសទាំងសងខាង”។

BRED Banque Populaire’s International Director, Stéphane Mangiavacca, joined a delegation of French companies which met with senior officials of the Cambodian Government, including Prime Minister Hun Sen, on the occasion of the visit of Mr. Olivier Becht, Minister Delegate to the Minister of Europe and Foreign Affairs in charge of Foreign Trade, Economic Attractiveness and French Nationals Abroad.
The delegation, headed by Mr François Corbin, special representative of the French Minister of Foreign Affairs for economic relationship with ASEAN & Chair of the Council of France Cambodia companies at MEDEF international, attended a series of meetings which allowed the delegates to hear about important projects for the Kingdom’s economic development while allowing both sides to explore how French companies can get involved in order to increase mutually beneficial commerce between both nations.
The closing meeting was held at the Peace Palace where Prime Minister Hun Sen, made a brief introductory speech then answered the many questions of the French companies in attendance. He also invited them to do more business in Cambodia where their products and services already have a sound reputation.
“The delegation presented a very important opportunity for us to build on the strong links between France and Cambodia,” said Stéphane Mangiavacca. “From BRED Group’s perspective, we are absolutely committed to the Kingdom and its economic development and we continuously support trade between the nations.”