នាយកប្រតិបត្តិនៃបុត្រសម្ពន្ធធនាគារ ប្រេដ ដ៏ធំបំផុតរបស់ប្រទេសបារាំង បានធ្វើដំណើរទស្សនកិច្ចដ៏មមារញឹករយៈពេលបីថ្ងៃមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជានៅសប្ដាហ៍នេះ ដែលក្នុងនោះមានការជួបប្រជុំជាមួយបុគ្គលសំខាន់ៗក្នុងវិស័យហរិញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជាចូលរួមកម្មវិធីពិសេសនៅ Hyatt Regency ។
នាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា លោក Nicolas Hollanders បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងខ្ញុំពិតជាមានសោមន្សរីករាយដែលបានទទួលស្វាគមន៍លោក Julia មកកាន់ប្រទេសកម្ពុជាលើកដំបូង”។ លោកបានបន្តថា “គោលបំណងរបស់ពួកយើងគឺចង់ក្លាយជាធនាគារលក្ខណៈអាជីវកម្មដ៏ល្អបំផុតនៅប្រទេសកម្ពុជា ហើយការដែលពួកយើងទទួលបានការគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងពីបុត្រសម្ពន្ធលំដាប់អន្ដរជាតិដូចជាធនាគារ ប្រេដ ពិតជាជួយដល់ការសម្រេចគោលដៅរបស់ពួកយើង!”
ក្នុងកម្មវិធីដ៏សំខាន់ដែលមានការចូលរួមពីអតិថិជនដ៏ពិសេស លោក Jean-Paul Julia បានមានប្រសាសន៍ថា គោលបំណងរបស់បុត្រសម្ពន្ធគឺផ្ដល់សេវាកម្មដ៏ល្អឯកជូនអតិថិជនប្រទេសកម្ពុជា ហើយលោកក៏បានកោតសសើរចំពោះការទទួលស្វាគមន៍ដ៏កក់ក្ដៅដល់រូបលោកតាំងពីពេលលោកបានមកដល់រាជធានីភ្នំពេញ។
ការធ្វើដំណើររបស់លោក Julia ជាផ្នែកមួយនៃដំណើរទស្សនកិច្ចរយៈពេលខ្លីនៃការទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិរបស់បុត្រសម្ពន្ធ ហើយក៏ជាការធ្វើដំណើរមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជាលើកដំបូងរបស់លោកផងដែរ។
លោក Nicolas Hollanders បានមានប្រសាសន៍ថា “ការដែលធនាគារពួកយើងជាផ្នែកមួយនៃស្ថាប័នអន្តរជាតិដ៏ធំគឺពិតជាផ្ដល់អត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនដល់អាជីវកម្ម និងអតិថិជនរបស់ពួកយើង ហើយដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់លោក Julia គឺជាឱកាសដ៏ល្អបំផុតសម្រាប់ពួកយើងក្នុងការពិភាក្សាអំពីផែនការអភិវឌ្ឍជាបន្តបន្ទាប់របស់ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា”។

Mr. Jean-Paul Julia, Chief Executive Officer of BRED Group, one of the largest banks in France, spent a very busy three days in the Kingdom this week which included meetings with leading figures in Cambodia’s financial industry as well as a prestigious event at the Hyatt Regency.
“It was a great pleasure to welcome Mr. Julia to Cambodia,” said Mr. Nicolas Hollanders, CEO of BRED Bank Cambodia. “Our aim is to be Cambodia’s best bank for business and having the full support of a huge international concern like BRED Group helps us to achieve that!”
At a key event involving prominent customers and other dignitaries, Mr. Jean-Paul Julia re-stated the Group’s determination to provide an exceptional service to its Cambodian customers and praised the warm welcome that he had received from the very moment he arrived in Phnom Penh.
Mr. Julia’s visit, which was part of a ‘whistlestop’ tour of the Group’s international network, marked his first visit to the Kingdom of Cambodia.
“Being part of a huge international institution is a major benefit to our business and to our customers and Mr. Julia’s visit has been a great opportunity for us to discuss our plans for the ongoing growth of BRED Bank Cambodia,” said Nicolas Hollanders.