នាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន BRED Group រីករាយជាមួយកម្មវិធីពិសេស Soirée Prestige  - BRED Bank Cambodia
នាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន BRED Group រីករាយជាមួយកម្មវិធីពិសេស Soirée Prestige
យកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន BRED Group បានធ្វើទស្សនកិច្ចនៅប្រទេសកម្ពុជានាចុងខែធ្នូនេះ ដែលគាត់បានថ្លែងសុន្ទរកថាក្នុងមហាសន្និបាតបុគ្គលិក ក៏ដូចជាការជួបជាមួយអតិថិជន និងដៃគូសំខាន់ៗនៅក្នុងកម្មវិធីដ៏ពិសេសដែលប្រារព្ធឡើងដោយមានកិត្តិយសរបស់គាត់ផ្ទាល់។
លោក Klein មានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយដែលបានចូលរួមក្នុងកម្មវិធីសន្និបាតប្រចាំឆ្នាំរបស់ធនាគារនៅប្រទេសកម្ពុជានេះដោយផ្ទាល់” “សន្និបាតនេះដែរពិតជាមានន័យដ៏ជ្រាលជ្រៅដែលសំដៅលើការឆ្ពោះទៅមុខជាមួយគ្នា ហើយខ្ញុំពិតជាសូមអរគុណដល់ក្រុមការងារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាសម្រាប់ការប្ដេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគេ ដែល បាន ជួយដល់ក្រុមហ៊ុន បុត្រសម្ព័ន្ធ នៃប្រ ទេស កម្ពុជា របស់ យើង ក្នុងការពង្រីកសក្តានុពលយ៉ាងឆាប់រហ័ស » ។
ការថ្លែងសុន្ទរកថាទៅកាន់បុគ្គលិករបស់ធនាគារជាង 300 នាក់នៅក្នុងសន្និបាតដ៏អស្ចារ្យមួយដែលបានប្រារព្ធឡើងនៅសណ្ឋាគារសូហ្វីតែលភ្នំពេញភូគីត្រា ដែលក្នុងនោះលោក Klein បានកោតសរសើរចំពោះសមិទ្ធិផលរបស់ក្រុមការងារចំពោះការអភិវឌ្ឍធនាគារ ដែលឥឡូវនេះធនាគារមានសាខាដល់ទៅ 15 នៅក្នុងប្រទេសស និងមានលើសពីនេះទៀតក្នុងពេលឆាប់ៗ។
លោក Klein ដែលជាថ្នាក់ដឹកនាំមួយរូបនៃក្រុមធនាគារប្រទេសបារាំង ក៏ជាអ្នកនិពន្ធ​ដ៏ល្បីឈ្មោះ និងសាស្រ្តាចារ្យរងដែលមានឯកទេសខាងម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ចនៅសាលាធុរកិច្ចឈានមុខគេមួយនៅអឺរ៉ុបបានមាន ប្រសាសន៍ថា “ដើម្បីបន្តដំណើរលើគន្លងនៃភាពរីកចម្រើននេះ ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា  មានគោលបំណងពង្រឹងទំនាក់ទំនងអតិថិជនរបស់ខ្លួន ដោយអនុវត្តតាមគោលការណ៍គំរូនៃការផ្ដល់ប្រឹក្សាទៅកាន់អតិថិជនឲ្យបាន 100% ទៅតាមក្រុមហ៊ុន BRED Group ។
ផ្នែកមួយនៃដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់លោក Klein នោះគឺលោកបានធ្វើជាភ្ញៀវកិត្តិយសក្នុងកម្មវិធីពិសេស Soirée Prestige ដែលបានប្រារព្ធឡើងនៅសណ្ឋាគាររ៉ាហ្វិលឡឺរ៉ូយ៉ាល់ ដោយមានការចូលរួមពីភ្ញៀវកិត្តិយស ពិសេសៗជាច្រើនរូបមកពីគ្រប់វិស័យអាជីវកម្ម និងធនាគារនានា។

The Global Chief Executive of banking giant, BRED Group, paid a visit to the Kingdom in late December, addressing an all-staff convention as well as meeting key customers and partners at a special event held in his honour.
“I had the pleasure to attend the annual convention of our bank in Cambodia,” said Mr. Klein. “The Convention had a meaningful theme, Rise Together, and I must thank the BRED Bank Cambodia team for their commitment, which has enabled our Cambodian subsidiary to expand rapidly.”
Addressing more than 300 of the bank’s staff at an impressive convention held at Sofitel Phnom Penh Phokeethra, Mr. Klein praised the team’s achievements in establishing the bank which now has 15 branches in the country with more on the way.
“To continue on this growth trajectory, BRED Bank Cambodia aims to intensify its customer relationships by implementing BRED Group’s 100% advisory banking model, while expanding its range of offers and services,” said Mr. Klein who, as well as leading the French banking group, is also a renowned author and Affiliate Professor specialising in macroeconomics at one of Europe’s leading business schools.
As part of his visit, Mr, Klein was also the guest of honour at an exclusive Soirée Prestige held at Raffles Hotel Le Royal and attended by an array of VIP guests from the worlds of business and banking.