សាលប្រជុំការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា ជាកន្លែងសម្រាប់ការធ្វើបទបង្ហាញគួរឲ្យចាប់អារម្មណ៍អំពីសក្តានុពល (និងហានិភ័យ) នៃពិភពរូបិយប័ណ្ណអេឡិចត្រូនិច និងការវិនិយោគលើបច្ចេកវិទ្យា Blockchain ដែលកំពុងមានការរីកចម្រើនជាបន្ដបន្ទាប់។
កម្មវិធីនេះបានធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី 1 ខែ សីហា ឆ្នាំ 2024 និងរៀបចំដោយសភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបនៅកម្ពុជា ដែលបានប្រមូលផ្តុំនូវក្រុមវាគ្មិនដែលបានថ្លែងសន្ទរកថាក្នុងឱកាសនេះរួមមានលោក Nicolas Hollanders នាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា។
ក្នុងនោះដែរក៏មានវត្តមានរបស់លោក Tomas Pokorny ប្រធានគណៈកម្មាធិការផ្នែកឌីជីថល និងបច្ចេកវិទ្យារបស់សភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបនៅកម្ពុជា ដោយលោកបានសម្របសម្រួល និងមានប្រសាសន៍ពីប្រធានបទនៃការយល់ដឹងដ៏ទូលំទូលាយអំពីបច្ចេកវិទ្យាដែលកំពុងរីកចម្រើនទៅកាន់អ្នកចំណូលថ្មី និងអ្នកជំនាញក្នុងកិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមផងដែរ។
លោក Nicolas Hollanders បាននិយាយថា “រូបិយប័ណ្ណអេឡិចត្រូនិច និងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យា blockchain ជាការវិវឌ្ឍន៍ដ៏សំខាន់នៅក្នុងហិរញ្ញវត្ថុជាសកល ហើយយើងទាំងអស់គ្នាពិតជាចាំបាច់ក្នុងការយល់ដឹងពីឱកាស និងហានិភ័យរបស់បច្ចេកវិទ្យាទាំងនេះ។” លោកបានបន្តទៀតថា “យើងខ្ញុំពិតជាមានសោមនស្សរីករាយដែលបានរៀបចំកម្មវិធីដ៏សំខាន់នេះ និងបានចែករំលែកផ្នត់គំនិតរបស់យើងខ្ញុំលើផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុសម័យទំនើបដ៏គួរឲ្យចាប់អារម្មណ៍នេះ។”

BRED hosts EuroCham cryptocurrency conversation
BRED Bank Cambodia’s Head Office auditorium was the venue for a fascinating presentation on the potential (and risks) of the emerging world of cryptocurrencies and blockchain investments.
Organised by EuroCham Cambodia, the event, held on 1 August 2024, brought together an expert group of speakers including BRED Bank Cambodia CEO, Mr. Nicolas Hollanders.​
Covering a wide range of understanding of the emerging technologies from novice to expert, the session also included a panel discussion moderated by Tomas Pokorny, Chairman of EuroCham Cambodia’s Digital & Technology Committee.
“Cryptocurrencies and the use of blockchain are important developments in global finance and it’s vital that we all understand the opportunities and risks that they pose,” said Nicolas Hollanders. “We were delighted to host this important event and to share our thoughts on this fascinating area of modern finance.”