ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈ នៃការយោគយល់គ្នា (MoU) ជាមួយមន្ទីរព្យាបាលធ្មេញ សូក្រាតដែលជាមន្ទីរព្យាបាលផ្តល់សេវាសុខភាពមាត់ធ្មេញដែលឈានមុខគេមួយនៅរាជធានីភ្នំពេញ។
យោងតាមកិច្ចព្រមព្រៀងនេះ គ្លីនិកដែលស្ថិតនៅលើផ្លូវ 390 នឹងផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុបុគ្គលដែលជាកម្ចីបង់រំលស់ ADVANCE របស់ធនាគារ ប្រេដ ដើម្បីជួយអ្នកជំងឺក្នុងការ ចំណាយលើការព្យាបាលធ្មេញរបស់ពួកគេ។
លោកស្រី ចេង ម៉ូលី ប្រធានគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពសផ្នែកឥណទាន អតិថិជន និងដៃគូសហការនៅធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “ជាមួយនឹងបទពិសោធន៍ជាង 20 ឆ្នាំ មន្ទីរព្យាបាលធ្មេញ សូក្រាត បានក្លាយជាមន្ទីរព្យាបាលដែល ផ្តល់សេវាថែទាំមាត់ធ្មេញឈានមុខគេមួយរបស់រាជធានីភ្នំពេញ។ លោកស្រីបានបន្តទៀតថា “ការបន្ថែមជម្រើសឥណទាន ADVANCE របស់យើងខ្ញុំបានផ្តល់ជូនអ្នកជំងឺនូវភាពបត់បែន ក្នុងការព្យាបាលប្រកបដោយទំនុកចិត្ត ព្រមទាំងទទួលបាន ការព្យាបាលដែលពួកគេត្រូវការឥឡូវនេះ ខណៈពេលដែលអាច ធ្វើការទូទាត់សងវិញជាប្រចាំខែក្នុងចំនួនសមរម្យ” ។
កម្ចីបង់រំលស់ ADVANCE ត្រូវបានដាក់ដំណើរការក្នុងពេលថ្មីៗនេះ និងទទួលបានការគាំទ្រជាច្រើនពីអាជីវករនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា តាំងពីអាជីវករក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យាទំនើប រហូតដល់អ្នកផ្តល់សេវាផ្នែកសុខាភិបាល និងជាច្រើនផ្សេងទៀត។ ផលិតផលនេះត្រូវបានបង្កើតឡើងសម្រាប់សេវា ឥណទានបុគ្គលដែលមានភាពរហ័ស និងងាយស្រួល ហើយក្នុងករណីរបស់មន្ទីរព្យាបាលធ្មេញ សូក្រាត វាអាចផ្តល់កម្ចីជូនអតិថិជនរហូតដល់ 10,000 ដុល្លារ និងធ្វើការទូទាត់សងវិញក្នុងលក្ខខណ្ឌដែលអាចបត់បែនបានរហូតដល់បីឆ្នាំ។
លោកស្រីទន្តបណ្ឌិត សោម ចំរើវីរៈ ស្ថាបនិកនៃមន្ទីរព្យាបាលធ្មេញ សូក្រាត ពីមន្ទីរព្យាបាលធ្មេញ សូក្រាត បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងខ្ញុំពិតជារីករាយណាស់ដែលអាចផ្តល់ជូនអ្នកជំងឺរបស់យើងនូវកម្ចីបង់រំលស់ ADVANCE ពីធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា”។ លោកបានបន្តទៀតថា “ជាមួយនឹងដំណើរការដាក់ពាក្យស្នើសុំដោយងាយស្រួល និងការសម្រេចចិត្តលើឥណទានយ៉ាងរហ័ស អ្នកជំងឺអាចដាក់ពាក្យស្នើសុំសេវាហិរញ្ញវត្ថុដែលពួកគេត្រូវការបានយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដើម្បីព្យាបាលជំងឺរបស់ពួកគេ ហើយបន្ទាប់មកទូទាត់សងវិញប្រចាំខែដោយមានភាពងាយស្រួលក្នុងចំនួនសមរម្យ ។ សម្រាប់មនុស្សមួយចំនួន កម្ចីនេះអាចខុសគ្នាត្រង់ថាត្រូវពន្យារពេលព្យាបាល ឬត្រូវបន្តការព្យាបាលដែលពួកគេត្រូវការជាបន្ទាន់!»។
អតិថិជន និងបុគ្គលិករបស់ធនាគារ ប្រេដ ក៏នឹងរីករាយជាមួយការពិនិត្យ និងសម្អាតធ្មេញដោយឥតគិតថ្លៃ ដែលជាផ្នែកមួយនៃភាពសហការជាដៃគូ ។

BRED Bank Cambodia has signed a memorandum of understanding (MoU) with Sokrat Dental Clinic, one of Phnom Penh’s leading dental health providers.
Under the agreement, the Street 390-based clinic will offer BRED Bank’s ADVANCE personal finance solution to help patients to pay for their dental treatment.
“With over 20 years’ experience, Sokrat Dental Clinic has become one of the capital’s leading providers of high-quality dental care,” said Moly Cheng, Senior Manager, Consumer Lending and Partnership at BRED Bank Cambodia. “Adding our ADVANCE credit option gives patients the flexibility to progress with confidence, getting the treatment they need now while paying for it in manageable monthly instalments.”
Recently launched, ADVANCE has been snapped up by a wide range of merchants in the Kingdom from high-tech retailers to health providers and much more. The product is designed to be a quick and convenient source of personal credit and, in Sokrat Dental Clinic’s case, will allow people to borrow up to USD 10,000 and repay over flexible terms up to three years.
“We are delighted to be able to offer our patients access to ADVANCE from BRED Bank Cambodia,” said Dr. Som Chamroeunvireak, founder of Sokrat Dental Clinic. “With a straightforward application process and a swift credit decision, patients can quickly apply for the finance they need to complete their treatment and then repay at their convenience in affordable monthly amounts. For some, this can make the difference between postponing or going ahead with treatment that they urgently need!”
As part of the partnership, BRED Bank customers and staff will also enjoy a free dental check-up and scale.