បន្ទាប់ពីកិច្ចសហការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលប្រទេសបារាំងឈ្មោះថា អង្គការដើម្បីស្នាមញញឹមនៃកុមារ ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា នឹងបង្ហាញស្នាដៃសិល្បៈគំនូរដែលបង្កើតឡើងដោយសិស្សសាលាអង្គការ PSE នៅក្នុងផុសថ្ងៃបុណ្យឈប់សម្រាករបស់ប្រទេសកម្ពុជាលើប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមរបស់ខ្លួន ។
ក្នុងអំឡុងពេលសិក្ខាសាលាដែលរៀបចំឡើងដោយក្រុមការងារផ្នែករចនារបស់ធនាគារ ប្រេដ នាខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ 2024 កុមារាកុមារីទាំងឡាយបានបង្កើតស្នាដៃសិល្បៈគំនូរដ៏ច្នៃប្រឌិតជាច្រើនក្រោមប្រធានបទថ្ងៃបុណ្យឈប់សម្រាកនៅប្រទេសកម្ពុជា ដែលពួកយើងអាចទស្សនាបានរយៈពេលពេញមួយឆ្នាំ។
ជ័យលាភីទាំងអស់ត្រូវបានជ្រើសរើសដោយគណៈកម្មាការ ហើយកុមារម្នាក់ៗសុទ្ធតែទទួលបានរង្វាន់សម្រាប់គំនូររបស់ពួកគេ។
លោក Nicolas Hollanders នាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារ ប្រេដ បានមានប្រសាសន៍ថា “កិច្ចសហការជាមួយអង្គការ PSE ទទួលបានជោគជ័យដ៏អស្ចារ្យ។ “វាបានផ្តល់ឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់កុមារក្នុងការសិក្សាបន្ថែមអំពីវប្បធម៌ខ្មែរ ក៏ដូចជាមានភាពសប្បាយរីករាយ និងធ្វើការសាកល្បងជំនាញសិល្បៈគំនូររបស់ពួកគេផងដែរ។”
សូមចូលមើលរូបគំនូររបស់ជ័យលាភីទាំងអស់នៅទីនេះ ហើយប្រសិនបើអ្នកចង់ស្វែងយល់បន្ថែមអំពីការងារដ៏អស្ចារ្យនៃអង្គការ PSE សូមចូលទៅកាន់ pse.ngo ។

Following a close collaboration with the French NGO Pour Un Sourire d’Enfant (PSE), BRED Bank Cambodia’s will feature artwork created by PSE pupils in its Khmer holiday social media posts.
During intensive workshops hosted by BRED’s creative team in November 2024, the children created original artworks depicting the many Khmer holiday themes that we all enjoy throughout the year.
The winning entries were selected by a distinguished panel and each child received a prize for their work.
“This collaboration with PSE has been an outstanding success,” said BRED Bank CEO, Mr. Nicolas Hollanders. “It provided a great opportunity for the children to learn about Khmer culture while also having fun and putting their artistic skills to the test.”
Take a look at the winning entries here and, if you’d like to find out more about the great work done by PSE visit pse.ngo.