នាថ្ងៃ ពុធ ទី 21 ខែ ឧសភា ឆ្នាំ 2025 ការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ ប្រេដ បានរៀបចំសិក្ខាសាលាស្ដីអំពីសុខភាពមួយដែលធ្វើបទបង្ហាញដោយវេជ្ជបណ្ឌិតពីមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត Advance European Medicare Services (AEMC) ដើម្បីជួយបុគ្គលិកក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាសុខភាពដ៏ធំបំផុតចំនួនពីរដែលប្រជាជនកម្ពុជាកំពុងជួបប្រទះនាពេលបច្ចុប្បន្ននេះគឺជំងឺទឹកនោមផ្អែម និងភាពស្រ្ដេសតានតឹង។
ដោយមានការចូលរួមពីបុគ្គលិកជាង 40 នាក់ ក្រុមឯកទេសនៃមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត AEMC បានពិភាក្សាអំពីយុទ្ធសាស្រ្តសម្រាប់ការការពារជំងឺទឹកនោមផ្អែម ការគ្រប់គ្រងភាពស្រ្ដេសតានតឹង និងសុខុមាលភាពផ្លូវចិត្តនៅកន្លែងធ្វើការ ទន្ទឹមនឹងនោះពួកគេក៏ទទួលបានសំណួរពីទស្សនិកជន ព្រមទាំងផ្តល់បទពិសោធន៍នៃការសាកល្បងព្យាបាលឆ្អឹងដោយចលនា និងការចាក់ម្ជុលវិទ្យាសាស្ត្រជូនដល់បុគ្គលិកផងដែរ។
មជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត AEMC គឺជាមជ្ឈមណ្ឌលផ្នែកវេជ្ជសាស្រ្តកំពូលមួយនៅទីក្រុងភ្នំពេញ ដោយផ្តល់ជូននូវសេវាព្យាបាល និងឯកទេសជាច្រើនប្រភេទពីវេជ្ជបណ្ឌិតខ្មែរ និងអឺរ៉ុប។ មជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត AEMC ផ្តល់អត្រាបញ្ចុះតម្លៃពិសេសដល់អតិថិជន ប្រេដ ក៏ដូចជាបុគ្គលិករបស់ធនាគារ និងក្រុមគ្រួសាររបស់ពួកគេ ដោយស្ថិតក្រោមការចុះកិច្ចព្រមព្រៀងជាដៃគូសហការជាមួយធនាគារ ប្រេដ។
កញ្ញា ស រ័ត្ន អមរា នាយិកាផ្នែកធនធានមនុស្សនៃធនាគារ ប្រេដ បានមានប្រសាសន៍ថា “ការប្រកាន់យកទម្លាប់រស់នៅប្រកបដោយសុខភាពល្អ គឺមានសារៈសំខាន់សម្រាប់ពួកយើងទាំងអស់គ្នា ហើយពួកយើងពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយដែលពួកយើងបានធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយដៃគូសហការរបស់ពួកយើងនៅមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត AEMC ដែលពួកគេមិនត្រឹមតែផ្តល់ការបញ្ចុះតម្លៃលើសេវាថែទាំសុខភាពប៉ុណ្ណោះទេ ពួកគេក៏បានផ្តល់នូវព័ត៌មាន និងការគាំទ្រចាំបាច់ដែលអាចជួយបុគ្គលិករបស់ពួកយើងក្នុងការរក្សាសុខុមាលភាពផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្តរបស់ពួកគេផងដែរ។”

On Wednesday 21 May 2025, BRED Bank’s head office hosted a health workshop presented by a team of specialists from Advance European Medicare Services (AEMC) to help staff tackle two of the biggest health challenges faced by Cambodians today: diabetes and stress.
With more than 40 members of staff in attendance, the AEMC team discussed strategies for diabetes prevention, stress management and mental well-being at work while also fielding questions from the audience and offering staff the chance to experience trials of Osteopathy and Acupuncture.
AEMC is one of Phnom Penh’s top medical practices, offering a broad range of GP and specialist medical services from Khmer and European physicians. Through an agreement with the bank, AEMC offers discounted rates to BRED customers as well as to the bank’s staff and their families.
“Maintaining a healthy lifestyle is important for us all,” said Rath Amara SAR, BRED’s Head of HR. “We’re delighted to be able to work closely with our partners at AEMC not just to offer discounted medical care but also to provide essential information and support that can help our staff to maintain their physical and mental wellbeing.”