ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា បានផ្ដល់ជូនមជ្ឈមណ្ឌលជាតិផ្តល់ឈាមនូវជំនួយដ៏ពិតប្រាកដ នៅថ្ងៃទី29 ខែមីនា ឆ្នាំ2023 ដោយរៀបចំទិវាបរិច្ចាគឈាមរបស់បុគ្គលិកនៅការិយាល័យកណ្តាលរបស់ខ្លួនតាមបណ្តោយមហាវិថីព្រះនរោត្តម។
ធនាគារដែលមានបុគ្គលិកច្រើនជាង 350 នាក់នៅទូទាំងប្រទេសទទួលបានការបរិច្ចាគឈាមជាច្រើនពីបុគ្គលិកក្នុងកម្មវិធីបរិច្ចាគឈាមជាលើកដំបូងរបស់ខ្លួនក្រោមយុទ្ធនាការផ្សព្វផ្សាយមួយដែលលើកទឹកចិត្តឲ្យពួកគេ ‘ក្លាយជាវីរបុរសដើម្បីសង្គ្រោះជីវិត’ ។
នាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា លោក Nicolas Hollanders បានមានប្រសាសន៍ថា “បុគ្គលិករបស់យើងខ្ញុំគឺជាមនុស្សល្អ ដែលនេះជាហេតុផលមួយដែលយើងខ្ញុំធ្វើការជាមួយពួកគេ” ។ លោកបានបន្តថា “យើងខ្ញុំបានដឹងថា ពួកគេនឹងអាចប្រឈមនឹងការប្រកួតប្រជែងនានា ហើយយើងខ្ញុំក៏ដឹងថាពួកគេនឹងរីករាយក្នុងការបរិច្ចាកឈាម ដែលជាការសុំជំនួយដោយមន្ទីរពេទ្យក្នុងប្រទេសកម្ពុជានេះផ្ទាល់”។
ទោះបីជាការបរិច្ចាកឈាមមានសុវត្ថិភាព និងងាយស្រួលក៏ដោយ អត្រានៃការបរិច្ចាគឈាមក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាមានកម្រិតទាបជាងគោលដៅកំណត់ដោយអង្គការសុខភាពពិភពលោក។
លោក Hollanders បានមានប្រសាសន៍បន្ថែមថា “យើងខ្ញុំពិតជារីករាយណាស់ដែលអាចរួមចំណែកជួយដល់សហគមន៍”។ លោកក៏បានមានប្រសាសន៍បន្ថែមទៀតថា “ក្រុមការងាររបស់ពួកយើងដែលបានចូលរួមបរិច្ចាកឈាមទាំងអស់សុទ្ធសឹងតែជាវីរបុរស។ ការបរិច្ចាកដ៏មានតម្លៃនេះសុទ្ធតែអាចជួយសង្រ្គោះជីវិតបាន ហើយយើងខ្ញុំមានមោទនភាពយ៉ាងក្រៃលែង ដែលបានផ្ដល់កន្លែងដល់មជ្ឈមណ្ឌលជាតិផ្តល់ឈាមនៅថ្ងៃនេះ”។

BRED Bank hosts lifesaving heroes
BRED Bank Cambodia gave the National Blood Transfusion Centre a real boost on 29 March 2023 by hosting a staff blood donation day at its Head Office on Norodom Boulevard.
The bank, which has more than 350 people on its staff nationwide, got lots of colleagues to give blood for the first time by producing an engaging marketing campaign encouraging them to ‘BE A HERO, SAVE LIVES’.
“Our staff are great people – that’s part of the reason we employed them in the first place,” said Nicolas Hollanders, Chief Executive of BRED Bank Cambodia. “We knew that they would rise to the challenge and we knew that they would appreciate just how important it is to give the blood that is required by our hospitals here in Cambodia.”
Although blood donation is a safe and straightforward procedure, donation rates in the Kingdom fall well short of World Health Organisation targets.
“We’re delighted to be able to do our bit for the community,” said Mr. Hollanders. “All of our team are heroes for taking part. Each precious donation helps to save lives and we’re extremely proud to have been able to facilitate the visit of our friends from the National Blood Donation Centre today.”