រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ២៨ សីហា ឆ្នាំ ២០២៥ ធនាគារ ប្រេដ ប៊ែង (ខេមបូឌា) ភីអិលស៊ី និង មូលនិធិគន្ធបុប្ជាកម្ពុជា បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នាដើម្បីធ្វើការកៀរគរ និងទទួលវិភាគទានសប្បុរសធម៌ជូនមូលនិធិកាន់តែមានភាពងាយស្រួល និងមានសុវត្ថិភាព តាមរយៈបណ្តាញសាខារបស់ ធនាគារ ប្រេដ និងប្រព័ន្ធឌីជីថលផ្សេងៗ ដើម្បីបង្កើនការគាំទ្រ លើសុខភាពកុមារទូទាំងប្រទេស។
អង្គពិធីនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមដោយ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិត ចន ណារិទ្ធ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ និងជានាយកប្រតិបត្តិនៃមូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា។
អង្គពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក Nicolas Hollanders នាយកប្រតិបត្តិ នៃ ធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា និងមានការចូលរួមពីសមាជិកគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងរបស់ធនាគារ ប្រេដ ព្រមទាំងសភាពាណិជ្ជកម្ម និងឧស្សាហកម្មបារាំងដែលតំណាងដោយប្រធាន លោក Cyril Girot និងនាយកប្រតិបត្តិ លោក Charles Juilliard និងសភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបប្រចាំនៅកម្ពុជា ដែលតំណាងដោយប្រធាន លោក Gabriele Faja និងនាយកប្រតិបត្តិ លោក Martin Brisson។
កិច្ចសហការថ្មីជាមួយ មូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា បញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ ប្រេដ ចំពោះ បរិស្ថាន សង្គម និង អភិបាលកិច្ច ដោយគាំទ្រជំហររបស់សហគមន៍តាមរយៈការផ្តួចផ្តើមលើកិច្ចគាំពារសង្គម និងលើកកម្ពស់ការរួមបញ្ចូលគ្នាដ៏ល្អប្រសើរតាមរយៈការផ្ដល់ជម្រើសក្នុងការបរិច្ចាគដែលមានសុវត្ថិភាព និងងាយស្រួលក្នុងការប្រើប្រាស់។
ដើម្បីគាំទ្រកិច្ចសហការនេះ ធនាគារ ប្រេដ ធ្វើការកៀរគរ និងទទួលវិភាគទានសប្បុរសធម៌ តាមរយៈការទូទាត់តាម QR កូដ នៅគ្រប់សាខា និងតាមរយៈប្រព័ន្ធឌីជីថល និងបណ្តាញសង្គមរបស់ ធនាគារ ប្រេដ ព្រមទាំងបានបរិច្ចាគថវិកាផ្ទាល់ ដើម្បីគាំទ្រសុខភាពកុមារ ហើយនឹងធ្វើការបង្កើតប្រព័ន្ធដែលមានសុវត្ថិភាព និងភាពរហ័ស រវាងប្រទេសបារាំង និងប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីជួយមូលនិធិប្រមូលការបរិច្ចាគនៅប្រទេសបារាំង។
លោក Nicolas Hollanders នាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ ប្រេដ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “ធនាគារ ប្រេដ មានមោទកភាពក្នុងការគាំទ្រអង្គការដែលបានផ្ដល់សេវាសុខាភិបាលសម្រាប់កុមារច្រើនជាង ២២ លាននាក់ តាំងពីឆ្នាំ ១៩៩២ មក។ តាមរយៈការបរិច្ចាគតាម QR កូដ និងការអភិវឌ្ឍន៍ប្រព័ន្ធផ្ទេរប្រាក់រវាងប្រទេសបារាំង និងកម្ពុជា ដែលអនុញ្ញាតឲ្យមនុស្សជាច្រើនទៀតអាចចូលរួមគាំទ្រសកម្មភាពសប្បុរសធម៌នេះឲ្យបានកាន់តែងាយស្រួល។ យើងខ្ញុំគាំទ្រគំនិតផ្ដួចផ្ដើមជួយដល់សង្គមដែលមានភាពយូរអង្វែងរបស់សហគមន៍”។
ធនាគារ ប្រេដ និង មូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា រំពឹងថានឹងជួយបង្កើនការចូលរួមរបស់សាធារណជន និងធ្វើឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរដែលមានអត្ថន័យ និងភាពយូរអង្វែង សម្រាប់កុមារទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។

BRED Bank and Cambodia Kantha Bopha Foundation Sign MoU to Facilitate Charitable Donations for Children’s Healthcare - BRED Bank Cambodia
BRED Bank Cambodia is delighted to announce the launch of Cash Deposit Machines, marking a new era of convenience and efficiency for our customers. As the only European bank in Cambodia, we are committed to bringing world-class banking Phnom Penh, 28 August 2025, BRED Bank (Cambodia) Plc. and the Cambodia Kantha Bopha Foundation have signed a Memorandum of Understanding to enable accessible, secure donations to the Foundation through BRED Bank’s branch network and digital channels, strengthening nationwide support for children’s healthcare.
The ceremony was attended by H.E. Dr. Chan Narith, Secretary of State of the Ministry of Economy and Finance and Executive Director of the Cambodia Kantha Bopha Foundation.
The event was chaired by Mr. Nicolas Hollanders, Chief Executive Officer (CEO) of BRED Bank Cambodia, and was attended by members of BRED Bank’s Executive Committee; the French Chamber of Commerce and Industry in Cambodia, represented by its Chairman, Mr. Cyril Girot, and its Executive Director, Mr. Charles Julliard; and EuroCham Cambodia, represented by its Chairman, Mr. Gabriele Faja, and its Executive Director, Mr. Martin Brisson.
The new partnership with the Cambodia Kantha Bopha Foundation underscores BRED Bank’s Environmental, Social, and Governance (ESG) commitments by supporting community resilience through social initiatives and advancing inclusion with secure, user‑friendly donation options.
To foster this partnership, BRED Bank facilitates donations to the Foundation via QR payments at all BRED Bank branches and through BRED’s digital and social channels, has made a corporate donation to support children’s healthcare, and will work to establish a safe, fast channel between France and Cambodia to help the Foundation collect donations in France.
“BRED Bank is proud to support an institution that has transformed over 22 million children’s healthcare since 1992. Through QR-enabled donations and will develop cross-border channels between France and Cambodia, we are making it easier for more people to contribute to a cause that matters. We stand behind initiatives that create measurable community value and deliver lasting social impact,” said Mr. Nicolas Hollanders, CEO of BRED Bank Cambodia.
BRED Bank and the Cambodia Kantha Bopha Foundation look forward to deepening public participation and making a meaningful, lasting difference for children across the Kingdom.